Susumu RG2012N-7320-W-T5
RG2012N-7320-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-7320-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 732 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-7320-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-7320-W-T5
QUANTITY
RG2012N-7320-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-7320-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-7320-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)732
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-7320-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-7320-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-7320-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-7320-W-T5
HOOK-UP STRND 10AWG GREEN 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 52PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RING TONG 12-10AWG M5 PIDG datasheet.pdf
CIR BRKR THRM-MAG 50A 28VDC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS PNL MNT SKT SOLDR datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 20AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
OSC OCXO 40.000MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf