Susumu RG2012N-7321-B-T5
RG2012N-7321-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-7321-B-T5
Brief Description
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-7321-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-7321-B-T5
QUANTITY
RG2012N-7321-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-7321-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-7321-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-7321-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-7321-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-7321-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-7321-B-T5
CONN EDGECARD 52POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
JOYSTICK 4 WAY 4PST W/BAT 115V datasheet.pdf
COVER FOR DIST/SPLCR BLOCK 2POLE datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 3.6A 61 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 25W datasheet.pdf
BLZ 7.50/07/180 SN GY datasheet.pdf
SL 5.08HC/23/180 3.2SN OR BX datasheet.pdf
XCEDE RIGHT 4PVH 8COL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
PLATO SLDER TIP SCRDRVR 1.6 MM datasheet.pdf