Susumu RG2012N-750-C-T5
RG2012N-750-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-750-C-T5
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-750-C-T5.pdf
Availability of RG2012N-750-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-750-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-750-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-750-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-750-C-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-750-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-750-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-750-C-T5
CAP TANT 10UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
ADD-A-RACK FOR SERIES 60 CABINET datasheet.pdf
EM 8MB SDRAM 4MB FLASH 25 PAK datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
IC PLC MODEM FLEX 9.6KBDS 52-QFN datasheet.pdf
LED MT SR VERT 17MM 3MM 2LD datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 1.05K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT SKT datasheet.pdf