Susumu RG2012N-753-D-T5
RG2012N-753-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-753-D-T5
Brief Description
RES SMD 75K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-753-D-T5.pdf
Availability of RG2012N-753-D-T5
QUANTITY
RG2012N-753-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-753-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-753-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-753-D-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-753-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-753-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-753-D-T5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
CONN F PLUG STR 75 OHM datasheet.pdf
IC VOLTAGE MONITOR DUAL 14-TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS W/PIN JAM NUT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 8A 32VAC 63VDC 1206 datasheet.pdf
IC FPGA 165 I/O 256FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 635MA 240 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1W 0207 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS SKT datasheet.pdf