Susumu RG2012N-80R6-W-T5
RG2012N-80R6-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-80R6-W-T5
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-80R6-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-80R6-W-T5
QUANTITY
RG2012N-80R6-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-80R6-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-80R6-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-80R6-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-80R6-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-80R6-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-80R6-W-T5
IC UNIV BUS DVR 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
CONN MOD HOUSING RJ45 UNSHIELDED datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 40V 7.2A PPAK SO-8 datasheet.pdf
RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 1A 125VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 620 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
AM5 SWITCH 16A SPDT PIN datasheet.pdf
CIR 37C 37#16 FR SKT PLUG datasheet.pdf
CRYSTAL 22.000000 MHZ datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.3UF RADIAL datasheet.pdf