Susumu RG2012N-8451-B-T1
RG2012N-8451-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-8451-B-T1
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-8451-B-T1.pdf
Availability of RG2012N-8451-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012N-8451-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-8451-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012N-8451-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-8451-B-T1
Related LinksRG2012N-, RG2012N-8451-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-8451-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012N-8451-B-T1
CONN HEADER .100 SINGL R/A 32POS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC TXRX 1TX/1RX 5V RS-485 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 26.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP MICA 330PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TV 42C 36#22D 6#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
IC MCU 32KB FLASH 20MHZ 32TQFP datasheet.pdf