Susumu RG2012N-9090-W-T5
RG2012N-9090-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-9090-W-T5
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-9090-W-T5.pdf
Availability of RG2012N-9090-W-T5
QUANTITY
RG2012N-9090-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-9090-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-9090-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-9090-W-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-9090-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-9090-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-9090-W-T5
RES ARRAY 7 RES 82K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 11POS datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 560 OHM 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LED HB XLAMP CXA2540 datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 287MA 190 MOHM datasheet.pdf