Susumu RG2012N-9310-B-T5
RG2012N-9310-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012N-9310-B-T5
Brief Description
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012N-9310-B-T5.pdf
Availability of RG2012N-9310-B-T5
QUANTITY
RG2012N-9310-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012N-9310-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012N-9310-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012N-9310-B-T5
Related LinksRG2012N-, RG2012N-9310-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012N-9310-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012N-9310-B-T5
CONN RCPT 11 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 16pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
V BASIC COMPPART SCREW ROUND datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 2W SMBJ datasheet.pdf
IC DAC 10BIT datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
0.50W CABLE ASSY datasheet.pdf
TRIAC 800V 16A 10MA TO-220AB datasheet.pdf