Susumu RG2012P-102-W-T5
RG2012P-102-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-102-W-T5
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-102-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-102-W-T5
QUANTITY
RG2012P-102-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-102-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-102-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-102-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-102-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-102-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-102-W-T5
IC RCVR UHF ASK 433MHZ 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 78POS 2MM T/H datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 1X5.5MM 9.57" datasheet.pdf
RES SMD 17.4KOHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 40POS datasheet.pdf
DIODE STD REC 70A DO5 datasheet.pdf
GT 3C 1#0 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 2.5VDC 470UF 25 MOHM datasheet.pdf