Susumu RG2012P-103-P-T1
RG2012P-103-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-103-P-T1
Brief Description
RES SMD 10K OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-103-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-103-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-103-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-103-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-103-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-103-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-103-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-103-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-103-P-T1
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC OTP 2MBIT 120NS 32TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8SOIC datasheet.pdf
CONN SOCKET BRD/BRD .4MM 30POS datasheet.pdf
CONN HEADR 2POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
TRIMMER 200K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
TEMP MONITOR LOG PNL MNT datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL HIGH 7PPM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP5T SLD NONSHORT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 20V 500MW DO35 datasheet.pdf