Susumu RG2012P-1050-D-T5
RG2012P-1050-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1050-D-T5
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1050-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-1050-D-T5
QUANTITY
RG2012P-1050-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1050-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1050-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1050-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1050-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1050-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1050-D-T5
RES SMD 143 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
SOCKET STD TIP .080 PAN MNT BR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 10W 1% AXIAL datasheet.pdf
VINYL TUBING 3 AWG 6.32MM CLEAR datasheet.pdf
MOD IR RCVR 38KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf