Susumu RG2012P-112-B-T5
RG2012P-112-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-112-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-112-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-112-B-T5
QUANTITY
RG2012P-112-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-112-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-112-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-112-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-112-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-112-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-112-B-T5
IC CTLR CPU 2/3/4 PHASE 32-LQFP datasheet.pdf
RES MO 1/2W 5.6K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 390MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
OSC XO 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A DL SYNC 14DFN datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.0027UF 5% 850VDC AXIA datasheet.pdf