Susumu RG2012P-112-W-T1
RG2012P-112-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-112-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.1K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-112-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-112-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-112-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-112-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-112-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-112-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-112-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-112-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-112-W-T1
IC MCU 8BIT 1.5KB OTP 8SOIJ datasheet.pdf
SIDACTOR MC BI 25V 400A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 3.65K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 14MHZ RRO 16SSOP datasheet.pdf
CONN RACK & PANEL MALE 42POS datasheet.pdf
PLUG 7POS 80 DEG GRY/YEL 4.0-5.2 datasheet.pdf
RES 10.5 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
SURGE SUPP TBU 50MA 650VIMP SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf