Susumu RG2012P-1330-P-T1
RG2012P-1330-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1330-P-T1
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1330-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-1330-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-1330-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1330-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1330-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1330-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1330-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1330-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-1330-P-T1
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC XDCP 32-TAP 10K 3-WIRE 8-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 64.3VC SMB datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
LED CBI 5.3X4.6X4.8MM GREEN SMD datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 122POS .100" datasheet.pdf
PULSE AIR-GUN IONIZER datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS .100" R/A TIN datasheet.pdf