Susumu RG2012P-134-W-T5
RG2012P-134-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-134-W-T5
Brief Description
RES SMD 130K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-134-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-134-W-T5
QUANTITY
RG2012P-134-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-134-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-134-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-134-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-134-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-134-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-134-W-T5
MODULE POWER 40A 1000V SCR CC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V NP0 1808 datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
IC OFFLINE SW PWM OCP OVP 7ESIP datasheet.pdf
DUST CAP FOR PRO BEAM JR CONN datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 56UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 15POS SKT datasheet.pdf