Susumu RG2012P-1373-B-T5
RG2012P-1373-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1373-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 137K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1373-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-1373-B-T5
QUANTITY
RG2012P-1373-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1373-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1373-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1373-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1373-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1373-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1373-B-T5
CONN FAKRA JACK R/A 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
RES SMD 32.4KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 3000PSIS M12 5V MINI datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 124.4MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.25A 6SON datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES 487 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT datasheet.pdf
LED WHITE 5MM ROUND T/H datasheet.pdf