Susumu RG2012P-1470-B-T5
RG2012P-1470-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1470-B-T5
Brief Description
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1470-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-1470-B-T5
QUANTITY
RG2012P-1470-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1470-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1470-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)147
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1470-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1470-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1470-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1470-B-T5
IC XLATOR TTL-PECL DIFF 8TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 16POS PIN datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 53MM datasheet.pdf
RES SMD 562K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL KIT FOR ACT4501SH-T datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf