Susumu RG2012P-153-B-T5
RG2012P-153-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-153-B-T5
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-153-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-153-B-T5
QUANTITY
RG2012P-153-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-153-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-153-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-153-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-153-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-153-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-153-B-T5
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 15V 400A DO-214AA datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A TSOT23-5 datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 4096X18 128QFP datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMB datasheet.pdf
CAP POLYMER 10UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
LED MATRIX 5X7 2" 627NM HER datasheet.pdf
RES 1.54K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.49K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
LED ASSY 0.505" 5MM RED DIFF 2LD datasheet.pdf