Susumu RG2012P-1623-W-T5
RG2012P-1623-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1623-W-T5
Brief Description
RES SMD 162K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1623-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-1623-W-T5
QUANTITY
RG2012P-1623-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1623-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1623-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)162k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1623-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1623-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1623-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1623-W-T5
DIODE SCHOTTKY 30V 3A SMC datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.1W SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 174 OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DUAL RETRIG MULTIVIBR 16-SOIC datasheet.pdf
AM 60561-1 FIXTURE PLATE datasheet.pdf
LED MT SR VERT datasheet.pdf
RES 11K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf