Susumu RG2012P-164-B-T1
RG2012P-164-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-164-B-T1
Brief Description
RES SMD 160K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-164-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-164-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-164-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-164-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-164-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)160k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-164-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-164-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-164-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-164-B-T1
AMP TBC RECP ASY 240P 4ROW datasheet.pdf
IC REG LDO 3A 3.3V TO-263 datasheet.pdf
TRANSFORMER PULSE 3MH 1.2DCR datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 20% RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 36VOUT 75W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
LED 4000K 80CRI LM561B datasheet.pdf
HD.16.STS.1.21 datasheet.pdf
3300UF 16V 16X25 105C RAD datasheet.pdf