Susumu RG2012P-1820-C-T5
RG2012P-1820-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-1820-C-T5
Brief Description
RES SMD 182 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-1820-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-1820-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-1820-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-1820-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-1820-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)182
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-1820-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-1820-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-1820-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-1820-C-T5
IC OPAMP GP 10MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG DUAL 56TSSOP datasheet.pdf
MINI FIT JR RCPT DR V-0 6CKT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
VSSOP-8 TO DIP-8 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CONN RCPT HSG FMALE 19POS FLANGE datasheet.pdf