Susumu RG2012P-183-W-T1
RG2012P-183-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-183-W-T1
Brief Description
RES SMD 18K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-183-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-183-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-183-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-183-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-183-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)18k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-183-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-183-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-183-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-183-W-T1
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 9pF 70 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SENSOR 1000PSI 7/16-20 UNF 4.5V datasheet.pdf
78K0 KX2 IECUBE 30 SSOP T-TYPE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 50W datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 5.6NH 350MA 400 MOHM datasheet.pdf
RES 7.15 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SINGLEMODE COUPLER 1M datasheet.pdf
AB 14C 14#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 1000 UF 20% 50 V datasheet.pdf