Susumu RG2012P-201-P-T1
RG2012P-201-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-201-P-T1
Brief Description
RES SMD 200 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-201-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-201-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-201-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-201-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-201-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-201-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-201-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-201-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-201-P-T1
IC ADC 8BIT 1.2MSPS 8-MSOP datasheet.pdf
IC MPU MPC52XX 400MHZ 272BGA datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 10V X5R 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-TSSOP datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 26.6MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
7W2 F 30A PC TAIL 4-40 datasheet.pdf