Susumu RG2012P-2050-W-T1
RG2012P-2050-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2050-W-T1
Brief Description
RES SMD 205 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2050-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-2050-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-2050-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2050-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2050-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)205
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2050-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2050-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2050-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-2050-W-T1
IC FLASH 2MBIT 90NS 32DIP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES 261 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/4"-6" BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 51C P 36" RBW JACKP NI datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF HOOK/E datasheet.pdf
CAP CER 12PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED INDUCTOR 5 PHASE 230NH 25A datasheet.pdf