Susumu RG2012P-2102-B-T5
RG2012P-2102-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2102-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2102-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-2102-B-T5
QUANTITY
RG2012P-2102-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2102-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2102-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2102-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2102-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2102-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2102-B-T5
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN RECEPT BD/BD 40POS .4MM SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 90A TO251-3 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 4.32K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 60A 32VAC/VDC 1PK CARD datasheet.pdf
MODULAR CBL COILED 7' OPEN END datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
V.I CHIP BCM BUS CONVERTER datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.2A 4DSLGA datasheet.pdf
CAP POLY 82UF 0.2 35V SMD datasheet.pdf