Susumu RG2012P-2102-B-T5
RG2012P-2102-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2102-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 21K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2102-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-2102-B-T5
QUANTITY
RG2012P-2102-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2102-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2102-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2102-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2102-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2102-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2102-B-T5
MOSFET N-CH 20V 1.7A SOT23-3 datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -10°C - 60°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
FUSE CERM 25A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP datasheet.pdf
RES 18.0 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.02M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 200MW SOD323 datasheet.pdf