Susumu RG2012P-2103-W-T1
RG2012P-2103-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2103-W-T1
Brief Description
RES SMD 210K OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2103-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-2103-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-2103-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2103-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2103-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)210k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2103-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2103-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2103-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-2103-W-T1
OCS 3.3V HALF SIZE +/-100 PPM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.9V 0.5A 10DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 125W datasheet.pdf
CAP POLYMER HYB 33UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
MF SMC VERT HDR W/.250 CLIP GOLD datasheet.pdf
FINISHING FLAP BRUSH 7A VFN datasheet.pdf
IC LINE RCVR QUAD CMOS 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HDR 4POS 0.100 T/H datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
IC SLIC 2CH UNIV 150V 64TQFP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 56 OHM 0603 datasheet.pdf