Susumu RG2012P-243-C-T5
RG2012P-243-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-243-C-T5
Brief Description
RES SMD 24K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-243-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-243-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-243-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-243-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-243-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-243-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-243-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-243-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-243-C-T5
FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.82UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC CAP-TO-DGTL CONV PROG 24LFCSP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf