Susumu RG2012P-2611-B-T1
RG2012P-2611-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2611-B-T1
Brief Description
RES SMD 2.61K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2611-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-2611-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-2611-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2611-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2611-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.61k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2611-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2611-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2611-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-2611-B-T1
RES SMD 133 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IDC CABLE - MKR40K/MC40G/MCF40K datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
RES SMD 1.15K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
JACK .022-.034".090"L SLD MNT datasheet.pdf
IC FPGA 119 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE D 12POS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 345MHZ 6CLCC datasheet.pdf