Susumu RG2012P-2613-B-T5
RG2012P-2613-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2613-B-T5
Brief Description
RES SMD 261K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2613-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-2613-B-T5
QUANTITY
RG2012P-2613-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2613-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2613-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)261k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2613-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2613-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2613-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2613-B-T5
IC DEMULTIPLEXER 3-ST SC70-6 datasheet.pdf
TVS DIODE 8.92VWM 16.2VC AXIAL datasheet.pdf
OSC XO 669.3265MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 350MW SOT23-3 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 450V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 0.68UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
Fully Accurate 16-Bit UnBuffered VOUT DAC SPI Interface 2.7 V to 5.5 V in a TSSOP IC datasheet.pdf