Susumu RG2012P-2802-C-T5
RG2012P-2802-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-2802-C-T5
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-2802-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-2802-C-T5
QUANTITY
RG2012P-2802-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-2802-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-2802-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-2802-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-2802-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-2802-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-2802-C-T5
RES SMD 560K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SUPPLY-VOLT SUPERVISOR 8-DIP datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP POLYMER 120UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC 12 BIT DAC P/O 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 8POS DUAL SMD datasheet.pdf