Susumu RG2012P-301-W-T1
RG2012P-301-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-301-W-T1
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-301-W-T1.pdf
Availability of RG2012P-301-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-301-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-301-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-301-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-301-W-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-301-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-301-W-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-301-W-T1
IC 3.3V/5V DUAL LO OPN-DR 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS GRN 15AU datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
DGTL SENSOR 3PHASE 150 VAC 25 AA datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.480" UNIV datasheet.pdf
RES 2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf