Susumu RG2012P-3010-C-T5
RG2012P-3010-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3010-C-T5
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3010-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-3010-C-T5
QUANTITY
RG2012P-3010-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3010-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3010-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3010-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3010-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3010-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3010-C-T5
CONN EDGECARD 56POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
BATTERY ABSOLUTE ENCODER datasheet.pdf
IC FPGA 133 I/O 256BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
PAC-GF30-RV24-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ APD XFP datasheet.pdf