Susumu RG2012P-3090-W-T5
RG2012P-3090-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3090-W-T5
Brief Description
RES SMD 309 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3090-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-3090-W-T5
QUANTITY
RG2012P-3090-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3090-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3090-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)309
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3090-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3090-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3090-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3090-W-T5
RES SMD 665 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 9K OHM 5% 12W datasheet.pdf
IC DEMODULATOR SGL RDS 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADR 16POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW SOD123F datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 150 OHM 20SOIC datasheet.pdf
TAPE GEN PURPOSE VHB 4"X5YD datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE STR MALE-FEMALE 6POS 12' datasheet.pdf