Susumu RG2012P-3160-C-T5
RG2012P-3160-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3160-C-T5
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3160-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-3160-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-3160-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3160-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3160-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3160-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3160-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3160-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3160-C-T5
CAP CER 1500PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 90V D2PAK datasheet.pdf
DIODE PIN ANTI 80V 100MA TSLP4-7 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 90V 1.10A RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 3000PSI 3/8-24 UNF 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T SOLDER LUG datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 128POS CABLE PIN datasheet.pdf