Susumu RG2012P-331-B-T5
RG2012P-331-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-331-B-T5
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-331-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-331-B-T5
QUANTITY
RG2012P-331-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-331-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-331-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-331-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-331-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-331-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-331-B-T5
IC MCU ARM7 62KB FLASH 40LFCSP datasheet.pdf
RECT BRIDGE GPP 4A 1000V GBU datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 16K 28-PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CONN HDR BKWY VERT TIN 24POS datasheet.pdf
IC LED Driver Linear PWM Dimming 50mA 48-QFP (7x7) datasheet.pdf
Connector Socket 12 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT MU-MU DUPLEX datasheet.pdf
HEADER datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf