Susumu RG2012P-332-P-T1
RG2012P-332-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-332-P-T1
Brief Description
RES SMD 3.3K OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-332-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-332-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-332-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-332-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-332-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-332-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-332-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-332-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-332-P-T1
RES SMD 27.4 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 680UF 6.3V 20% 2924 datasheet.pdf
RES SMD 51.1 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TEST LEAD 28AWG 600V WHITE 100' datasheet.pdf
CONN STACKER 1MM 14POS DL GOLD datasheet.pdf
IC ADC DUAL 14BIT 105MSPS 64-QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
BACKSHELL TOP ENTRY 37POS METAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SDRAM 512M 166MHZ 90BGA datasheet.pdf