Susumu RG2012P-3320-D-T5
RG2012P-3320-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3320-D-T5
Brief Description
RES SMD 332 OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3320-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-3320-D-T5
QUANTITY
RG2012P-3320-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3320-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3320-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3320-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3320-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3320-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3320-D-T5
FILTER POWER LINE 10A 250V datasheet.pdf
TEST LEAD 18AWG 5000V BLUE 100' datasheet.pdf
RES SMD 10.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 1.27MM T/H R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf