Susumu RG2012P-3321-B-T1
RG2012P-3321-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3321-B-T1
Brief Description
RES SMD 3.32K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3321-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-3321-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-3321-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3321-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3321-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3321-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3321-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3321-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-3321-B-T1
CAP FILM 0.13UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT .100 10POS 30AU datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG SNGL 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
12/60 GEAR ARCJ-2B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
NGR MONITOR 120 VAC/VDC EXT RF T datasheet.pdf