Susumu RG2012P-3571-D-T5
RG2012P-3571-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3571-D-T5
Brief Description
RES SMD 3.57K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3571-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-3571-D-T5
QUANTITY
RG2012P-3571-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3571-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3571-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.57k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3571-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3571-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3571-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3571-D-T5
PHOTODIODE QUAD 19.12MM SQ TO-8 datasheet.pdf
FILTER LINE 45MH 0.5A VERTICAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES 825 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.21K OHM 0.1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
CAP CER 3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
PWR PIN DIN FORMAT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 28 AWG YLW datasheet.pdf