Susumu RG2012P-3830-P-T1
RG2012P-3830-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3830-P-T1
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.02% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3830-P-T1.pdf
Availability of RG2012P-3830-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-3830-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3830-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3830-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3830-P-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3830-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3830-P-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-3830-P-T1
FUSE BRD MNT 1.25A 250VAC RADIAL datasheet.pdf
PTC THERMISTOR RADIAL 55 OHM 25C datasheet.pdf
IC MCU PS/LOW-SIDE DVR 20-HTSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CONN RCPT BLACK 2CKT .093 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10MA 4.5V datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
THERMOSTAT 80 DEG NC 8-DIP datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 700VDC RADIAL datasheet.pdf