Susumu RG2012P-3833-D-T5
RG2012P-3833-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-3833-D-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 383K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-3833-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-3833-D-T5
QUANTITY
RG2012P-3833-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-3833-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-3833-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-3833-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-3833-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-3833-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-3833-D-T5
CONN HEADER 80POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 680MA 83 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 46POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 40POS datasheet.pdf
CONN RP-SMA JACK 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CAP CER 0.80PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 72 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 13.2VWM 23VC TSLP-2-20 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 13PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf