Susumu RG2012P-4423-D-T5
RG2012P-4423-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-4423-D-T5
Brief Description
RES SMD 442K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-4423-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-4423-D-T5
QUANTITY
RG2012P-4423-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-4423-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-4423-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-4423-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-4423-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-4423-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-4423-D-T5
IC CCD SIGNAL PROC 2CH HS 96-BGA datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 2% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 16V 10% 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 STR 15AU datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 8.2 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 80POS 2MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TERM HOLD DOWN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS INLINE SKT datasheet.pdf