Susumu RG2012P-4530-B-T1
RG2012P-4530-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-4530-B-T1
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-4530-B-T1.pdf
Availability of RG2012P-4530-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG2012P-4530-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-4530-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG2012P-4530-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-4530-B-T1
Related LinksRG2012P-, RG2012P-4530-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-4530-B-T1 Details Description
Related parts for RG2012P-4530-B-T1
BAG 12X16 SHIELDED ZIP LOCK datasheet.pdf
TERM RING NON INS 22-18AWG #4 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SO datasheet.pdf
SNSW 10.1A 3-16 PLAIN70507526 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
EGW,SCF datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.00 MHZ 20.0PF SMD datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 140MA 1.6 OHM datasheet.pdf