Susumu RG2012P-4642-B-T5
RG2012P-4642-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-4642-B-T5
Brief Description
RES SMD 46.4K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-4642-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-4642-B-T5
QUANTITY
RG2012P-4642-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-4642-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-4642-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-4642-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-4642-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-4642-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-4642-B-T5
FUSE BOARD MNT 500MA 32VDC 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP 4.39V SC70-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.21K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 212.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC ENERGY METER 128KB 100-LQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 5VIN 3.3VOUT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
FILT DSUB 25POS M-F ADPTR datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 15C 14#20 1#16 PIN J/N RECP datasheet.pdf
TV 11C 11#12 PIN RECP datasheet.pdf
2200UF 35V 16X31MM 105C 10000H datasheet.pdf