Susumu RG2012P-4643-B-T5
RG2012P-4643-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-4643-B-T5
Brief Description
RES SMD 464K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-4643-B-T5.pdf
Availability of RG2012P-4643-B-T5
QUANTITY
RG2012P-4643-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-4643-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-4643-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-4643-B-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-4643-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-4643-B-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-4643-B-T5
RES SMD 2.67KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .05 3.3V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 16 SOLID ST 24VDC datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS 3.81MM BLK R/A datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 50MHZ 6-CLCC datasheet.pdf