Susumu RG2012P-4990-C-T5
RG2012P-4990-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-4990-C-T5
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.25% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-4990-C-T5.pdf
Availability of RG2012P-4990-C-T5
QUANTITY
RG2012P-4990-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-4990-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-4990-C-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-4990-C-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-4990-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-4990-C-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-4990-C-T5
IC BINARY COUNTER UP/DOWN 16DIP datasheet.pdf
IC DTYPE LATCH OCTAL 20SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 200PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
PTC RESETTABLE RADIAL 60V 0.4A datasheet.pdf
LED INDICATOR 16MM W/BEZEL datasheet.pdf