Susumu RG2012P-5110-W-T5
RG2012P-5110-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-5110-W-T5
Brief Description
RES SMD 511 OHM 0.05% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-5110-W-T5.pdf
Availability of RG2012P-5110-W-T5
QUANTITY
RG2012P-5110-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-5110-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-5110-W-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-5110-W-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-5110-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-5110-W-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-5110-W-T5
RES SMD 100 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 732K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
Crystal 13.0000MHz 30ppm 24pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 48V datasheet.pdf
RES SMD 379 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3000K 2SMD datasheet.pdf
ACOUSTIC DAMPER datasheet.pdf
CONN CIC VERT 15POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
RES SMD 549 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf