Susumu RG2012P-5233-D-T5
RG2012P-5233-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-5233-D-T5
Brief Description
RES SMD 523K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-5233-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-5233-D-T5
QUANTITY
RG2012P-5233-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-5233-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-5233-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-5233-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-5233-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-5233-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-5233-D-T5
RES 10 OHM 2.5W 10% RADIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T1 5.28" datasheet.pdf
HANDLE TORQUE 5.24" - 5.43" datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 8VDFN datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
RES 1K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 14.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 82MM datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 35V 2915 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf