Susumu RG2012P-5623-D-T5
RG2012P-5623-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG2012P-5623-D-T5
Brief Description
RES SMD 562K OHM 0.5% 1/8W 0805
Datasheet Download
RG2012P-5623-D-T5.pdf
Availability of RG2012P-5623-D-T5
QUANTITY
RG2012P-5623-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG2012P-5623-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG2012P-5623-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG2012P-5623-D-T5
Related LinksRG2012P-, RG2012P-5623-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG2012P-5623-D-T5 Details Description
Related parts for RG2012P-5623-D-T5
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 TIN datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN MAGJACK 2PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
RES SMD 1.2M OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HI-TEMP,M18,NPN,NC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 45MA 24 OHM SMD datasheet.pdf
CLINCHER RA LATCHING HDR datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A SYNC 38QFN datasheet.pdf